FhG-F3w.DaRkBb.cOm


 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tuto si te gjej MAC Adress Permes Pc-ës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 39
Join date : 06/09/2010
Age : 20
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Tuto si te gjej MAC Adress Permes Pc-ës   2010-10-12, 14:17

Shpjegim si me Gjet MAC Address te PC-es qe doni me ja vjedh rrjetin.

Start-Run shkruani cmd dhe e shkruani keshtu: arp -a dhe e klikoni Enter tani te ajo Physical Addres dhe ne fund rezultati qe del me IP-n me te lart psh x.x.x.254 kjo esht IP e Routerit afer asaj esht ajo Mac Addresa (Physical Address) fillon me 00.

Kush ska te kjart lirisht let pyet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://fhg-f3w.darkbb.com
 
Tuto si te gjej MAC Adress Permes Pc-ës
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 3D Render Scenes
» Great Tank and Weathering tutorial
» Instant Mold Tutorial
» After Effects Tutorial - Organic Cell Edges
» New Admin and Change of Forum Address

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FhG-F3w.DaRkBb.cOm  :: Tutorials dhe MesimE-
Kërce tek: