FhG-F3w.DaRkBb.cOm


 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa Mini-Tuto nGa Une

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 39
Join date : 06/09/2010
Age : 21
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Disa Mini-Tuto nGa Une   2010-10-12, 15:11

Disa mini tuto nga une

1)Si ta ndalim Windows XP me shpejt (Shutdown Windows XP Faster
Start
Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control
Kliko tek Wait To Kill Service Timeout
Dhe beje numrin me pak se 2000 kisha preferu 1000

2) Beje ( Disable Error Reporting ) shpesh shfaqet

1. Control Panel
2. Performance and Maintenance.
3. System.
4. Advanced Tab
5. Error-reporting
6. Disable error reporting.
7. OK edhe kryhet
Reply With Quote

3) Si ta fshim nje ikone ne CP ( Control Panel )

1.C:\WINDOWS\SYSTEM32
2.Se pari duhesh te gjesh nje file me mbares .cpl
3.Kur ta gjejsh file-n me mbaresen .cpl .... pra emrin duhet ta kete sikur ne control panel si psh FOLDER OPTIONS.cpl ..
4.Beje ate Cut pra nxjerre krejt prej aty dhe fute me ndonje vend tjeter por (mos e fshij krejt sepse mundet me ndodh qe te nevojitet pastaj)
5.Kur ta hjekesh prej WINDOWS SYSTEM 32 do shohesh qe file nuk ndodhet me ne CP ( Control Panel )

4) Si ta rrisim shpejtsin e kompjuterit pak me shum

jan 2 forma ( une po e shkruj vetem njeren )
Start
Run
Msconfig
Startup dhe i hjek te gjitha ato qe jan te selektuara pra i deselekton ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://fhg-f3w.darkbb.com
 
Disa Mini-Tuto nGa Une
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MAN's Mini Garage Sale
» Mini Wheats or Cheerios??
» KATILI.MINI 3.ctg
» Build-A-Bear Workshop® mini friends in McDonald's Happy Meal®
» NECA - Street Fighter IV series I & 2 & Mini SF

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FhG-F3w.DaRkBb.cOm  :: Tutorials dhe MesimE-
Kërce tek: