FhG-F3w.DaRkBb.cOm


 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me hap vbulletin forum

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 39
Join date : 06/09/2010
Age : 21
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Si me hap vbulletin forum   2010-10-12, 15:12

1.Host do te thote Webspace .... orginal host ose ( funpic.de orgfree.com funpic.org etj. etj)

2.E downloadoni versionin e vbulletin

3.Pastaj ne FTP tuaj Hapni nji folder me emnin FORUM (ose muni emer tjeter) edhe mrena i vendosni fajllat TE CILAT gjenden ne FOlderin UPLOAD

4.Pastaj ne Folderin /Includes Fajlin config.php e editoni (Open WIth)Notepad..

5. kryenio kete ....

$config['Database']['dbname'] = 'Emri databasit ketu';


$config['Database']['technicalemail'] = 'email juaj';

$config['MasterServer']['username'] = 'username i databesit';
$config['MasterServer']['password'] = 'passwordi i databsit';

6.Masi ta mbarojm editimin mbaruam me CONGIF.php dhe nese se keni ne FTP tuaj vendoseni te folderi /Includes

7.Tani nese e keni keshtu .... www.emnihostit.com/forum/install/install.php


8.Tani i keni 13 procedura deri te instalimi i forumin Vec Next - Next ...


9. Ne fund pasi te zgjdhni emrin e Administratori Ne fund lypet qe te fshihet Fajli install.php te folderi /install

Dhe u instalu forumi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://fhg-f3w.darkbb.com
 
Si me hap vbulletin forum
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» On Sale-MT forum with .com domain[Romanian forum]
» Forum Skin
» Forum Ranks
» Add your banner to the official Forum banners list
» Animated GIF in forum avatar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FhG-F3w.DaRkBb.cOm  :: Tutorials dhe MesimE-
Kërce tek: