FhG-F3w.DaRkBb.cOm


 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qelni Server Falas 100% bon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
4nD!

avatar

Numri i postimeve : 10
Join date : 06/09/2010
Age : 20
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Qelni Server Falas 100% bon    2010-09-06, 10:43

Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj.

:::::::::::::::::::::::
:Autori : 4nD! /?Andi
:Site: www.hack-x-man.tk
Instalojm Counter Strike 1.6. nese se kini qe linku:http://www.kujtesa.com/cs/ . Me pas e instalojm patch v21. nese se kini as patch_v21 ja linku:http://www.mediafire.com/?yzmgchgzk4w .ne C:Program Files/Valve .

Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin
admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:Program FilesValvehl.exe
me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok
Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod

admin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod
vazhdojm me konfigurim

pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:

admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)
admin_connect_msg "Miresevini ne 4nD|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit
admin_repeat_msg " Ky server u mundësua nga 4nD!/Sol!d!erhh" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi
u kry me admin Mod.

Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons
tash vazhdojm me konfigurim

C:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguru

vazhdojm

1) amx_scrollmsg "Miresevini në %hostname% -- Ky server u mundësua nga SpY|bes!" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etj

ky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx

2)Ky server perdor Amx nVisit "www.hack-x-man.tk" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni


Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj


vazhdojm me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaret

E kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons

vazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....

editojm kto

// Rank by AUTHID
// If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID
sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)

si dhe :

// Allow for logging bots to top10
sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)

pra perfundoj edhe konfigurimi i stas me

tash vazhdojm me hapin e fundit metamod

shkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.ini

dhe vendosim keto :

win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll

win32 addons/amx/modules/csstats_mm.dll

win32 addons/amx/modules/fun_mm.dll

win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

win32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dll

win32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll
Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

Pra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg
C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe
vendosim kto komanda

hostname "4nD|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj
mp_autokick 0


rapidshare.com inluded_files.rar.html
depositfiles.com /en/files/1920139
filefactory.com /file/f3043f/
megaupload.com 3WY7CN33
Besoj Se Me Keni Kuptu NgA 4nD!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.hack-x-man.tk
 
Qelni Server Falas 100% bon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» No server response
» New online chess server, www.easychess.com
» Chess-Tournament-Results-Server
» FICS - Free Internet Chess Server
» No server response

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FhG-F3w.DaRkBb.cOm  :: Hacking-
Kërce tek: